Dodávateľský program
WIDOS automaticky ovládané nahrievacie teleso


WIDOS - automaticky ovládané nahrievacie teleso

Na základe mnohých požiadaviek na dosiahnutie plnoautomatického zváracieho cyklu pri zváraní na tupo s montážnymi zariadeniami, bolo vyvinuté nahrievacie teleso s automatickým vkladaním a vyberaním. Toto je možné použiť pre zváracie zariadenia s manuálnym ovládaním, s protokolovacou jednotkou SPA 600 a riadiacou jednotkou CNC 3.0/3.5. K dispozícii je vo veľkostiach pre zváračky WIDOS 4400, 4600, 4900, 5100 a 5500.

Nahrievacie teleso s automatickým ovládaním sa nasadí na upínacie čeľuste po fáze kontroly presahu zváraných koncov rúr a odstránené z nich môže byť v priebehu doby chladnutia alebo po ukončení zváracieho cyklu. Potom je uložené do odkladacieho stojanu spolu s elektrickým hoblíkom. Výhodou popri plnoautomatickom zváraní je tiež úzka konštrukcia upevňovacieho rámu, čo umožňuje bezproblémové práce vo výkopoch, ako aj veľmi jednoduchá montáž a demontáž pomocou upínacích svoriek. Tento typ nahrievacieho telesa je k dispozícii ako alternatívne riešenie ku klasickým nahrievacím telesám.

Automatické nahrievacie teleso je okrem upevňovacieho rámu opatrené antiadhéznou povrchovou vrstvou, napájacím káblom s koncovkou, kontrolkami pre pripojenie na sieť a sledovanie nahrievania, vypínačom a elektronickou reguláciou teploty.

Pre bližšie technické informácie alebo cenovú ponuku nás kontaktujte prostredníctvom kontaktného formuláru, e-mailu alebo na našich telefónnych číslach.